Česká koruna oslabila, potenciál ale ešte nevyčerpala (Komentár) (9.2.2021)

Česká koruna oslabila, potenciál ... 10. február 2021 15:14   Kurzy mien   Komerční banka

Česká koruna zastavila svoju rely a v priebehu utorkového obchodovania 0,2% stratila. Na silnejších úrovniach ju neudržalo ani posilňujúce euro, ani akciové trhy, kde sa indexy posunuli na ďalšie historické maximá (S & P 500 na 3 916). Koruna sa tak v závere obchodného dňa obchodovala okolo 25,74 CZK / EUR. Stále si však myslíme, že priestor pre ďalšie posilňovanie ešte nevyčerpala. Rast úrokových sadzieb, ktorý jej na silnejšie úrovne pomohol, sa síce už viac menej zastavil, aj tak bol ale podľa nášho názoru výraznejšie ako zisky domácej meny. Ďalšou významnou technickou úrovňou je hladina 25,6 CZK / EUR. Drobným stratám sa ale nevyhol ani zvyšok regiónu. Maďarský zlotý oslabil o 0,2% na 359,1 HUF / EUR, poľský zlotý potom zostal v podstate bezo zmeny na 4,477 PLN / EUR.

Spoločná európska mena si naopak v utorok pripisovala zisky. V porovnaní s predchádzajúcim dňom posilnila o 0,4% na 1,209 USD / EUR.

Autor: Jana Steckerová

Zdroj: Komerční banka, prevzaté zo spravodajstva Kurzy.cz

Zdieľajte správu na sociálnych sieťachKurzy mien

Zobraziť / Skryť numerickú kalkulačku

Obchodovanie CFD kurzy online FOREX

Obchodovanie s Plus500 je vhodné pre skúsených obchodníkov, nie začiatočníkov.
Upozornenie: Uvedené kurzy a informácie sú pravidelne aktualizované a kontrolované, majú informatívny charakter a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií portál kurzy-online.sk neručí.

Podmienky inzercie, reklamy, PR články a akcie na kurzy-online.sk
TOPlist TOPlist