Dôvera investorov k ekonomike eurozóny v júni prudko klesla

Dôvera investorov k ekonomike ... 11. jún 2019 12:36   Makroekonomika   Patria Finance

Dôvera investorov k ekonomike eurozóny sa v júni nečakane prudko zhoršila, dôvodom je eskalácia obchodného napätia medzi Spojenými štátmi a Čínou. Vyplýva to z výsledkov prieskumu spoločnosti Sentix. Index dôvery na mesiac jún v eurozóne klesol na mínus 3,3 bodu z 5,3 bodu v máji. Index tak výrazne zaostal za očakávaniami analytikov v ankete agentúry Reuters. Tí predpovedali pokles na 2,9 bodu.
 
"Nové zostrenie obchodného sporu USA a Číny má na ekonomiku eurozóny citeľný dopad," uviedol šéf spoločnosti Sentix Manfred Hübner.

Čiastkové index očakávaní sa znížil z mínus 0,3 na mínus 12,3 bodu a dospel tak na najnižšiu úroveň od tohtoročného februára, kedy predstavoval mínus 17,3 bodu. Index hodnotiaci súčasnú hospodársku situáciu klesol na 6,0 z 11,0 bodu.

V Nemecku, ktoré je najväčšou európskou ekonomikou, dôvera investorov vstúpila do negatívneho teritória prvýkrát od apríla 2010, predstavovala mínus 0,7 bodu. "Tým je recesia veľmi pravdepodobná," upozornil Hübner.

Popri vplyve obchodných sporov na nemeckú ekonomiku orientovanú na vývoz sú v centre pozornosti tiež diskusia o ochrane klímy. "Automobilový priemysel ako kľúčový priemysel krajiny je stále v kríze, ktorú si sám spôsobil, a súčasná neschopnosť vládnucej koalície konať v tomto prostredí k stabilizácii neprispieva," dodal Hübner.

Zdroj: Patria Finance, prevzaté zo spravodajstva Kurzy.cz

Zdieľajte správu na sociálnych sieťachMakroekonomika

Zobraziť / Skryť numerickú kalkulačku

Kurzy mien online

EUR/USD
EUR/GBP
EUR/CHF
EUR/JPY
EUR/AUD
EUR/CAD
USD/MXN
USD/CNY
USD/KRW
USD/CAD
USD/JPY
USD/CHF
Zdroj dát: fxdd.com, spracovanie dát

Komodity ceny online

Ropa
Zlato
Striebro
Ceny v USD, zdroj: fxdd.com, sprac. dát
Obchodovanie s komoditami a forexom
sa spája s vysokou mierou rizika
 

Obchodovanie CFD kurzy online

Obchodovanie s Plus500 je vhodné pre skúsených obchodníkov, nie začiatočníkov.
Upozornenie: Uvedené kurzy a informácie sú pravidelne aktualizované a kontrolované, majú informatívny charakter a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií portál kurzy-online.sk neručí.

Podmienky inzercie, reklamy, PR články a akcie na kurzy-online.sk
TOPlist TOPlist