Finančný trh zaľahla dobrá nálada

Finančný trh zaľahla dobrá ... 13. december 2019 18:41   Kurzy mien   Komerční banka

Stredoeurópske meny dnes s oneskorením mierne posilňovali v reakcii na lepšiaci sa globálna sentiment. Ten povzbudil posun v dohode medzi USA a Čínou a výrazná prevaha konzervatívcov vo včerajších voľbách vo Veľkej Británii. Najmä v prípade českej koruny je ale posilnenie naozaj malé a koruna zostáva blízko 25,50 CZK / EUR.

Euro po skorom povolebnom posilnení proti doláru stagnuje. Libra zmazala časť ziskov proti euru. Akciové trhy sa dnes nachádzajú "v zelenom". Avšak pretrvávajúce pochybnosti ohľadom dohody USA - Čína stáča americké akciové futures opäť ktorej.

Budúci týždeň bude pre korunu dôležité zasadnutie ČNB. Zmena sadzieb sa nečaká, ale aj tak bude zaujímavé sledovať, ako ČNB bude komentovať novo prichádzajúce dáta, najmä infláciu nad 3%.

Údaje, ktoré budúci týždeň pritiahnu globálne pozornosť, budú bezo sporu index nákupných manažérov z eurozóny a Ifo index podnikateľskej nálady v Nemecku za december.

Autor: Michal Brožka

Zdroj: Komerční banka, prevzaté zo spravodajstva Kurzy.cz

Zdieľajte správu na sociálnych sieťachKurzy mien

Zobraziť / Skryť numerickú kalkulačku

Obchodovanie CFD kurzy online FOREX

Obchodovanie s Plus500 je vhodné pre skúsených obchodníkov, nie začiatočníkov.
Upozornenie: Uvedené kurzy a informácie sú pravidelne aktualizované a kontrolované, majú informatívny charakter a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií portál kurzy-online.sk neručí.

Podmienky inzercie, reklamy, PR články a akcie na kurzy-online.sk
TOPlist TOPlist