Graf dňa: Libra klesá kvôli Brexitu už piatu seansu v rade

Graf dňa: Libra klesá ... 9. september 2020 11:38   Kurzy mien   X-Trade Brokers

Tvrdá vyjednávacia taktika Borisa Johnsona o Brexitu si začína vyberať svoju daň na britskej mene. Pár GBPUSD stráca už piatu seansu v rade, keď sa dnes priblížil úrovni 1,3000. Jedná sa o najdlhší rad poklesov od mája. Johnson pohrozil opustením rozhovorov o novej obchodnej dohode s EÚ, hoci "hard" Brexit by poškodil ostrovný ekonomický rast aj zamestnanosť. Na libru však malo negatívny dopad aj vyjadrenie hlavného ekonóma BoE Andyho Haldane, ktorý sa vyslovil proti pokračovania programu na podporu zachovania výšky miezd. Podľa jeho vyjadrenia by pokračujúca podpora znamenala oddialenie toľko potrebnej reštrukturalizácie britskej ekonomiky. Britskú menu môže v nasledujúcich týždňoch ďalej ťažiť absencia dohody o Brexitu, pokiaľ nebude uzatvorená, a úroveň 1,30 by tlak medveďov nemusela ustáť.

Libra stratila na páre s USD v posledných seansách stovky pips. Hlavným dôvodom je zatiaľ neúspešné vyjednávanie o Brexitu. Zdroj: Bloomberg

Zdroj: X-Trade Brokers, prevzaté zo spravodajstva Kurzy.cz

Zdieľajte správu na sociálnych sieťachKurzy mien

Zobraziť / Skryť numerickú kalkulačku

Obchodovanie CFD kurzy online FOREX

Obchodovanie s Plus500 je vhodné pre skúsených obchodníkov, nie začiatočníkov.
Upozornenie: Uvedené kurzy a informácie sú pravidelne aktualizované a kontrolované, majú informatívny charakter a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií portál kurzy-online.sk neručí.

Podmienky inzercie, reklamy, PR články a akcie na kurzy-online.sk
TOPlist TOPlist