Kartel OPEC čaká chmúrna budúcnosť

Kartel OPEC čaká chmúrna ... 13. júl 2019 10:40   Komodity   ČSOB-Dealing

Ropa Brent sa ku koncu týždňa usídlila na dostrel hranice 67 dolárov za barel. Dôležitý cenový impulz prináša tropická búrka Barry, ktorá smeruje do oblasti Mexického zálivu a má za následok odstavenie už viac ako polovice miestnych ťažobných kapacít (viac ako 1 mil. Barelov denne).

Pravidelný mesačný report kartelu OPEC naproti tomu zostal včera bez výraznejšej odozvy trhu. Ten pritom predostrel veľmi chmúrne vyhliadky pre producentské štáty a ich úsilie narovnať trhovú bilanciu. Vzhľadom k spomaľujúcemu rastu dopytu po rope a masívnej expanzii amerických výrobcov by totiž pre dosiahnutie tohto cieľa musel kartel v budúcom roku znížiť vlastnú ťažbu o ďalších 560 tis. barelov denne nad rámec súčasných ťažobných škrtov. Kartel tak bude čeliť opätovnej dileme - buď predĺžiť a ešte zintenzívniť produkčné obmedzenia, alebo túto stratégiu nadobro opustiť a riskovať výrazný prepad cien.

Zdroj: ČSOB-Dealing, prevzaté zo spravodajstva Kurzy.cz

Zdieľajte správu na sociálnych sieťachKomodity

Obchodovanie CFD kurzy online komodity

Obchodovanie s Plus500 je vhodné pre skúsených obchodníkov, nie začiatočníkov.
Upozornenie: Uvedené kurzy a informácie sú pravidelne aktualizované a kontrolované, majú informatívny charakter a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií portál kurzy-online.sk neručí.

Podmienky inzercie, reklamy, PR články a akcie na kurzy-online.sk
TOPlist TOPlist