Nálada v priemysle ČR na bode mrazu oslabila korunu

Nálada v priemysle ČR ... 1. júl 2019 21:17   Kurzy mien   Komerční banka

Koruna sa dnes dostala pod tlak kvôli zhoršujúcej sa nálade v priemysle. Index PMI sa prepadol na svoju najnižšiu hodnotu od roku 2009, kedy sa spamätával z krízy. Pokles bol zreteľný najmä v prípade zmlúv, aj keď výrazný bol aj na výstupe spracovateľského odvetvia. Viac sme na zverejnenie indikátora PMI písali tu: http://bit.ly/2NsunB6. O niečo priaznivejšie potom boli čísla o rozpočte. Ten sa z tradične slabých májových čísel v júni slušne oklepal. Bilancia hospodárenie štátu za prvú polovicu roka znížila svoj deficit na 20 mld. CZK. K rozpočtu sme viac písali v krátkom komentári tu: http://bit.ly/2XeSmDu.

Za celý deň koruna oslabila o tri haliere na 25,45 CZK / EUR. Celkovo tak pohyb nebol nijako výrazný. Maďarský forint dnes zostal na svojom. Najviac sa tak darilo poľskému zlotému, ktorý aj napriek zlým výsledkom PMI posilnil o desatinu percenta na 323,1 PLN / EUR.


Autor: Viktor Zeisel

Zdroj: Komerční banka, prevzaté zo spravodajstva Kurzy.cz

Zdieľajte správu na sociálnych sieťachKurzy mien

Zobraziť / Skryť numerickú kalkulačku

Obchodovanie CFD kurzy online FOREX

Obchodovanie s Plus500 je vhodné pre skúsených obchodníkov, nie začiatočníkov.
Upozornenie: Uvedené kurzy a informácie sú pravidelne aktualizované a kontrolované, majú informatívny charakter a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií portál kurzy-online.sk neručí.

Podmienky inzercie, reklamy, PR články a akcie na kurzy-online.sk
TOPlist TOPlist