Regionálne meny na koni (Komentár)

Regionálne meny na koni ... 3. október 2019 17:36   Kurzy mien   Komerční banka

Poľský zlotý dnes udával tón stredoeurópskemu obchodovaniu na devízovom trhu. So ziskom takmer dvoch tretín percenta na trhu jednoznačne dominoval a pozitívna nálada sa preniesla aj na maďarský forint a českú korunu, kde ale boli zisky oveľa umiernenejšie. Aj tak česká mena atakovala najsilnejšie hodnoty od polovice augusta, keď sa kurz pomaly dostal na dohľad úrovne 25,70 CZK / EUR.

Poľský zlotý v posledných týždňoch doplácal na obavy z toho, ako európska justícia rozhodne ohľadom pôžičiek, ktoré poľskej banky poskytovali domácnostiam v cudzích menách. Trh sa obával najhoršieho scenára, kedy by všetky zmluvy súd zneplatnil, a banky by na seba museli vziať všetky náklady. Tento najhorší scenár sa nakoniec nenaplnil, keď poľské súdy budú riešiť prípad od prípadu. Aké budú celkové náklady a ako budú rozložené, tak úplne zrejmé nie je. Každopádne trh si vydýchol, čo zlotému pomohlo na najsilnejšiu úroveň od polovice septembra.


Autor: Jan Vejmělek

Zdroj: Komerční banka, prevzaté zo spravodajstva Kurzy.cz

Zdieľajte správu na sociálnych sieťachKurzy mien

Zobraziť / Skryť numerickú kalkulačku

Obchodovanie CFD kurzy online FOREX

Obchodovanie s Plus500 je vhodné pre skúsených obchodníkov, nie začiatočníkov.
Upozornenie: Uvedené kurzy a informácie sú pravidelne aktualizované a kontrolované, majú informatívny charakter a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií portál kurzy-online.sk neručí.

Podmienky inzercie, reklamy, PR články a akcie na kurzy-online.sk
TOPlist TOPlist