Ropa pod tlakom spomalenej Číny

Ropa pod tlakom spomalenej ... 7. október 2019 10:29   Komodity   ČSOB-Dealing

Ropa sa prepadla v minulom týždni o päť percent po tom, čo došlo k plnému obnoveniu saudskej ťažby a trh sa opäť začal koncentrovať na slabnúci dopyt. Ropa sa dostáva pod tlak nielen vo svetle oslabujúcich makro fundamentov, ale tiež vďaka ďalšiemu vyostreniu obchodného konfliktu, tentoraz na fronte USA-EÚ. Zvlášť nepríjemné sú potom pre ropu signály o spomaľovaní najvýznamnejších rozvíjajúcich sa ekonomík, tj. Číny a Indie, ktoré sú motorom rastu spotreby ropy v globálnom meradle.

V tomto týždni pritiahnu pozornosť trhu predovšetkým analytické reporty z dielne energetických agentúr - v utorok EIA, vo štvrtok OPEC a v piatok IEA. Okrem tohto budú trh zaujímať tiež fundamentálne štatistiky k zásobám (utorok API av stredu EIA). Nakoniec potom príde na rad aktivita amerických ťažiarov, ktorá je aktuálne najnižšie od mája 2017.

Zdroj: ČSOB-Dealing, prevzaté zo spravodajstva Kurzy.cz

Zdieľajte správu na sociálnych sieťachKomodity

Obchodovanie CFD kurzy online komodity

Obchodovanie s Plus500 je vhodné pre skúsených obchodníkov, nie začiatočníkov.
Upozornenie: Uvedené kurzy a informácie sú pravidelne aktualizované a kontrolované, majú informatívny charakter a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií portál kurzy-online.sk neručí.

Podmienky inzercie, reklamy, PR články a akcie na kurzy-online.sk
TOPlist TOPlist