Ropa stráca napriek eskalácii konfliktu na Blízkom východe

Ropa stráca napriek eskalácii ... 22. júl 2019 09:34   Komodity   ČSOB-Dealing

Ropa Brent zakončila minulý týždeň so stratou viac ako šiestich percent na dostrel hranice 63 USD / barel. Pretrvávajúce napätie na Blízkom východe medzi Spojenými štátmi a Iránom tak síce plní predné stránky tlače, ale reálny vplyv na cenu ropy zostáva veľmi obmedzený. Ropný trh totiž trápi najmä slabnúci dopytová strana, respektíve nie príliš povzbudivé vyhliadky na rast spotreby ropy v tomto a budúcom roku. Navyše vplyv prípadných výpadkov produkcie z Iránu by aj naďalej pomáhala tlmiť expanzia americkej produkcie bridlicovej ropy, ktorá naopak naďalej dominuje ponukovej strane trhu.

Tento týždeň sa na ropnom trhu ponesie v znamení tradičných dát k zásobám, ktoré prídu na rad v utorok (API) a v stredu (EIA). V piatok potom bude trh sledovať čísla k aktivite amerických producentov, ktorí znížili počet aktívnych vrtných súprav už tretí týždeň v rade.

Zdroj: ČSOB-Dealing, prevzaté zo spravodajstva Kurzy.cz

Zdieľajte správu na sociálnych sieťachKomodity

Obchodovanie CFD kurzy online komodity

Obchodovanie s Plus500 je vhodné pre skúsených obchodníkov, nie začiatočníkov.
Upozornenie: Uvedené kurzy a informácie sú pravidelne aktualizované a kontrolované, majú informatívny charakter a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií portál kurzy-online.sk neručí.

Podmienky inzercie, reklamy, PR články a akcie na kurzy-online.sk
TOPlist TOPlist