Stredoeurópske meny opäť slabnú (Komentár)

Stredoeurópske meny opäť slabnú ... 19. august 2019 17:40   Kurzy mien   Komerční banka

Regionálne meny dnes mierne slabli. Česká koruna proti euru stratila cca 0,1%. Poľský zlotý a maďarský forint odpísali cca 0,5%. Zlotý všeobecne zráža nižšie aktuálne likvidita a s posilňujúcim švajčiarskym frankom sa opäť na finančný trh vkráda tému poľských hypoték denominovaných vo švajčiarskych frankoch.

V súlade s očakávaním ekonómov v SG bol výsledok inflácie v eurozóne za júl revidovaný na 1,0% y / y z predbežného výsledku 1,1% y / y. Jadrová inflácia bola potvrdená na 0,9% y / y.

Zajtra v regióne zaujmú údaje o vývoji miezd a zamestnanosti v Poľsku, ktorá by nemala vybočovať z predchádzajúceho trendu relatívne pozitívnych makročísel. V hlavných ekonomikách budú zverejnené dáta druhoradého charakteru. Hlavná pozornosť v Európe tak zrejme získa politický vývoj v Taliansku, bližšie pozri Týždenná správa http://bit.ly/2TKYF1n.

Autor: Michal Brožka

Zdroj: Komerční banka, prevzaté zo spravodajstva Kurzy.cz

Zdieľajte správu na sociálnych sieťachKurzy mien

Zobraziť / Skryť numerickú kalkulačku

Obchodovanie CFD kurzy online FOREX

Obchodovanie s Plus500 je vhodné pre skúsených obchodníkov, nie začiatočníkov.
Upozornenie: Uvedené kurzy a informácie sú pravidelne aktualizované a kontrolované, majú informatívny charakter a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií portál kurzy-online.sk neručí.

Podmienky inzercie, reklamy, PR články a akcie na kurzy-online.sk
TOPlist TOPlist