USD po komentároch Powella oslabuje

USD po komentároch Powella ... 11. január 2022 21:42   Kurzy mien   X-Trade Brokers

Powell odložil znižovanie súvahy na „možno neskôr v tomto roku“

USD prudko klesol a akciové indexy sa posunuli vyššie po vyjadreniach Powella. Predseda Fedu uviedol, že k normálu bude ešte dlhá cesta a že súvaha by sa mala ukončiť koncom tohto roka, zatiaľ čo dopady COVID-19 na trh práce môžu byť krátkodobé. Obavy z inflácie však pretrvávajú a Fed bude naďalej prijímať potrebné opatrenia na skrotenie prudkého nárastu cien.


Pár USDJPY sa na začiatku obchodovania posunul vyššie, no kupujúcim sa nepodarilo prelomiť klesajúcu trendovú čiaru, ktorá sa zhoduje s hornou hranicou štruktúry 1:1. Nálady sa zhoršili počas vystúpenia predsedu FEDu Powella a pár sa dostal pod support na hodnote 115,45, ktorý je označený 23,6% Fibonacciho retracementom vzostupnej vlny spustenej začiatkom decembra, 50 SMA (zelená čiara) a 200 SMA (červená čiara). Ak prevládne súčasný sentiment, pohyb nadol sa môže zrýchliť smerom k úrovni 114,90.

 

Zdroj: xStation5

Zdroj: X-Trade Brokers, prevzaté zo spravodajstva Kurzy.cz

Zdieľajte správu na sociálnych sieťach

zdielat facebook linkedin pinterest twitter blogger enlace oblúbené


Kurzy mien

Zobraziť / Skryť numerickú kalkulačku

Obchodovanie CFD kurzy online FOREX

Obchodovanie s Plus500 je vhodné pre skúsených obchodníkov, nie začiatočníkov.
Upozornenie: Uvedené kurzy a informácie sú pravidelne aktualizované a kontrolované, majú informatívny charakter a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií portál kurzy-online.sk neručí. Ak ste našli chybné informácie prosím napíšte nám.

Podmienky inzercie, reklamy, PR články a akcie na kurzy-online.sk
TOPlist TOPlist