USDCAD vymazáva zisky napriek poklesu cien ropy

USDCAD vymazáva zisky napriek ... 3. november 2021 20:26   Kurzy mien   X-Trade Brokers

USDCAD dnes vzrástol po zverejnení pozitívnych údajov zo Spojených štátov (služby ADP a ISM). K oslabeniu kanadského dolára voči americkému doláru prispel aj pokles cien ropy po zverejnení údajov DOE. Zatiaľ čo dvojica od rána v Európe posilňuje, zverejnenie spomínaných údajov posunulo pár na denné maximá. Neskôr však USDCAD začal vymazávať zisky, aj keď sa ceny ropy držali nižšie.

Pohľad na USDCAD v denných intervaloch ukazuje, že páru sa nepodarilo prekonať kĺzavý priemer s periódou 200, ktorý sa nachádza v oblasti 1,2445 (fialová čiara). Tvar dnešnej dennej sviečky naznačuje, že prebiehajúca krátka korekcia smerom nahor sa môže čoskoro skončiť. Všimnite si, že dnešné denné maximum bolo dosiahnuté len tesne pod hornou hranicou geometrie miestneho trhu v oblasti 1,2460, čo ďalej podporuje medvedí obrat. Pár sa pravdepodobne stane volatilnejším, keď FOMC dnes o 19:00 oznámi rozhodnutie o menovej politike. Oznámenie utiahnutia vyzerá ako hotová vec, ale veľkosť a načasovanie uťahovania je neisté. Ak by sa Federálny rezervný systém rozhodol pre veľké uťahovanie (t. j. o 20 miliárd dolárov menej v mesačných nákupoch) s okamžitým spustením (v novembri), USD môže posilniť a USDCAD môže rásť.

Zdroj: xStation5

Zdroj: X-Trade Brokers, prevzaté zo spravodajstva Kurzy.cz

Zdieľajte správu na sociálnych sieťach

zdielat facebook linkedin pinterest twitter blogger enlace oblúbené


Kurzy mien

Zobraziť / Skryť numerickú kalkulačku

Obchodovanie CFD kurzy online FOREX

Obchodovanie s Plus500 je vhodné pre skúsených obchodníkov, nie začiatočníkov.
Upozornenie: Uvedené kurzy a informácie sú pravidelne aktualizované a kontrolované, majú informatívny charakter a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií portál kurzy-online.sk neručí. Ak ste našli chybné informácie prosím napíšte nám.

Podmienky inzercie, reklamy, PR články a akcie na kurzy-online.sk
TOPlist TOPlist