WTI testuje oblasť 78 USD po zasadnutí OPEC+ a údajoch o zásobách v USA

WTI testuje oblasť 78 … 3. február 2023 09:25   Komodity   X-Trade Brokers


OPEC+ na dnešnom zasadnutí ponechal svoju produkčnú politiku a kvóty nezmenené. Toto rozhodnutie bolo v súlade s očakávaniami trhu. Skupina producentov ropy sa zdá byť viac opatrná ako optimistická, pokiaľ ide o opätovné otvorenie čínskej ekonomiky a jej vplyv na dopyt po rope. Vzhľadom na to, že cena sa v poslednom čase drží na relatívne nízkych úrovniach, trh dúfal, že OPEC+ by mohol signalizovať zníženie produkcie. Takéto rozhodnutie však nebolo prijaté a ďalšie zasadnutie OPEC+ sa uskutoční až v apríli. Zdá sa veľmi pravdepodobné, že OPEC+ zachová svoju politiku počas celého roka 2023, ale veľa bude závisieť od stavu svetového hospodárstva.

Ropa sa dnes obchoduje na nižších úrovniach, pričom ceny ropy Brent a WTI klesli každá približne o 1,2 %. Ropa sa obchoduje na nižších úrovniach od začiatku dňa a olej do ohňa prilialo rozhodnutie OPEC+, ako aj vyššie ako očakávané údaje o zásobách ropy v USA.

Pri pohľade na intervalový graf H4 WTI (OIL.WTI) vidíme, že cena testuje oblasť 78 USD za barel, ktorú označuje kĺzavý priemer s periódou 200 (fialová čiara). Stalo sa tak po neúspešnom pokuse o prerazenie nad zónu odporu označenú 38,2 % retracementom klesajúceho pohybu, ktorý sa začal začiatkom novembra 2022. Ak sa medveďom podarí zatlačiť cenu pod zónu 78 USD, ďalšia podpora sa nachádza pri 23,6 % retracemente v oblasti 76 USD.

zdroj: xStation5

Zdroj: X-Trade Brokers, prevzaté zo spravodajstva Kurzy.cz

Zdieľajte správu na sociálnych sieťach

zdielat facebook linkedin pinterest twitter blogger enlace oblúbené


Komodity

Obchodovanie CFD kurzy online komodity

Obchodovanie s Plus500 je vhodné pre skúsených obchodníkov, nie začiatočníkov.
Upozornenie: Uvedené kurzy a informácie sú pravidelne aktualizované a kontrolované, majú informatívny charakter a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií portál kurzy-online.sk neručí. Ak ste našli chybné informácie prosím napíšte nám.

Podmienky inzercie, reklamy, PR články a akcie na kurzy-online.sk
TOPlist TOPlist