Predplatené karty pre platby na internete

Predplatené karty pre platby na internete, paysafecard, kde je možné ich zakúpiť a ako nimi platiť.

V súčasnosti patria predplatené karty paysafecard (ide o kartu s určitým kreditom) k jedným z najobľúbenejších alternatívnych prostriedkov platby na internete. Ich hlavnou výhodou je bezpečnosť a jednoduchosť. Nepotrebujete mať založený účet, ani vlastniť kreditnú kartu, nemusíte sa registrovať ani zadávať osobné údaje.

Skupina paysafecard bola založená v roku 2000 v Rakúsku a Nemecku, pôsobí v mnohých krajinách po celom svete a v roku 2009 získala ocenenie „Leading Prepaid Organization" (popredná organizácia poskytujúca predplatené služby) a "The Best Prepaid Company outside USA„ (najlepšia spoločnosť poskytujúca predplatené služby mimo USA). So svojou on-line predplatenou kartou patrí k popredným poskytovateľom predplatených platobných riešení v Európe.

Kde je možné zakúpiť si paysafecard

Paysafecard sa predáva v hodnotách 10, 25, 50 alebo 100 €. Pri každej platobnej operácii je možné kombinovať až desať paysafecards a platiť až sumy do výšky maximálne 1 000 EUR. Na Slovensku je možné zakúpiť si ju napr. v novinových stánkoch, supermarketoch alebo na čerpacích staniciach. Odporúča sa kúpa prostredníctvom autorizovaných predajných miestach, ktorých adresa je uvedená na internetovej stránke paysafecard vo vyhľadávaní predajných miest (pozri zoznam predajných miest paysafecard). V žiadnom prípade by sa paysafecard nemala kupovať na fórach a rôzných výmenných internetových stránkach. Kódy PIN kariet paysafecard predávané lacnejšie cez internet sú často spojené s podvodmi. Je možné ju zakúpiť aj v bankách, napríklad na pobočkách VUB banky vkladom v banke alebo prevodom z bankomatu. Pri kúpe karty paysafecard nájdete na karte 16 miestny kód ktorý jednoducho zadáte pri platbe na internete pri platení za tovar/službu. Platby sú tým pádom uskutočnené rýchlo a bezpečne.

Pri online kúpe paysafecard sa odporúčajú následovní obchodníci s PIN kódmi:
www.pinshop.paysafecard.com
www.wertkartenverkauf.com

V žiadnom prípade si nezakupujte paysafecard na nasledujúcich stránkach:
www.paysafetr.com
www.pay-safer.de
www.paysafecardshop.de

Ako bezpečne platiť s paysafecard

Pri platbách s paysafecard sa zadávaj 16-miestny PIN kód do okna platby u zmluvných partnerov akceptovaných paysafecard. To, či ide o internetový obchod autorizovaný zo strany paysafecard, sa dá rozpoznať na základe nasledujúcich kritérií:
  • Internetová adresa okna platby sa začína na https://customer.cc.at.paysafecard.com/
  • Certifikát okna platby bol vystavený pre „customer.cc.at.paysafecard.com“ (toto sa dá skontrolovať kliknutím na symbol visacieho zámku, ktorý sa nachádza v zadávacom riadku prehliadača alebo vedľa neho).

Poplatky spojené s paysafecard

Paysafecard je bezplatná prvých 12 mesiacov od dátumu vydania. Po jednom roku od uskutočnenia prvej platby alebo po dvoch rokoch od vydania karty, podľa toho, ktorá z týchto udalostí nastala skôr, sa účtuje mesačný administratívny poplatok 2 €, až do vypotrebovania kreditu na karte. Následne s novou zakúpenou kartou sa začína opäť 12 mesačné obdobie bez platenia poplatku.

Image courtesy of sixninepixels at FreeDigitalPhotos.net

Mohlo by vás zaujímať:
Bezpečný PIN platobnej karty
Bezpečné platby kartou na internete
Bezpečná práca s internetovým bankovníctvom
Bezpečné zahraničné platby a prevody
Platba kartou a výber hotovosti v zahraničí
SEPA platby a prevody
Elektronický podpis
Bezhotovostné mobilné platby (platenie mobilom a sms)


Zdieľajte článok, stránku na sociálnych sieťach

zdielat facebook linkedin pinterest twitter blogger enlace oblúbené

Platby a prevody

Obchodovanie CFD kurzy online

Obchodovanie s Plus500 je vhodné pre skúsených obchodníkov, nie začiatočníkov.
Upozornenie: Uvedené kurzy a informácie sú pravidelne aktualizované a kontrolované, majú informatívny charakter a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií portál kurzy-online.sk neručí. Čítaj: Vylúčenie zodpovednosti. Ak ste našli chybné informácie prosím napíšte nám.

Podmienky inzercie, reklamy, PR články a akcie na kurzy-online.sk
TOPlist TOPlist