Podnikanie

Témy súvisiace s podnikaním fyzických a právnických osôb. Porovnania rôznych foriem podnikania, ich výhod a nevýhod. Daňová problematika.

 
PR článok

Reklama na internete – zviditeľnite sa na internete

Máte eshop alebo informačné web stránky? Pre obe riešenia sú iné stratégie na úspešné reklamy na internete. Pri eshopoch sú pre každého prevádzkovateľa dôležité objednávky a preto je potrebné zvoliť správnu voľbu reklamných kanálov, ktoré je potrebné pravidelne sledovať, reagovať na získané štatistické údaje v prospech vyššieho výkonu, progresu nových objednávok. Čítajte ďalej.

Binárne opcie – výhody a nevýhody opčných obchodov

Binárne opcie sú v súčasnosti veľmi obľúbené obchodné nástroje, preto sme spísali základné informácie, aby ste sa o nich dozvedeli všetko dôležité. Mnoho ľudí sa totiž domnieva, že ide o podvod, nie je to však pravda. Čítajte ďalej.

Bude BITCOIN virtuálnou menou budúcnosti?

Čo sú BITCOINY, ako ich získať a načo ich používať. Čo je to FIAT mena. Ako sa vyvíja kurz bitcoinu a koľko je všetkých bitcoinov v sieti. Vysvetlenie pojmov decentralizovaná kryptomena, bitcoin mining, bitcoin miner, pool, bitcoin peňaženka (wallet), bitcoin zmenáreň atď. Prvé bitcoin bankomaty na Slovensku. Ako získať bitcoiny zdarma. Najznámejšie kryptomeny a ich vízie. Čítajte ďalej.
PR článok

Zahraničné spoločnosti offshore a onshore

Čo je to offshore a onshore spoločnosť, aké sú ich výhody a nevýhody a aké sú medzi nimi rozdiely. Kedy je vhodnejšie založiť si offshore spoločnosť a kedy onshore spoločnosť. Prečo majú daňové raje zlú reputáciu. Čítajte ďalej.

PR článok

Porovnanie s.r.o. a živnosti – výhody a nevýhody

Spoločnosti s ručením obmedzených (s.r.o. alebo "eseročka") a živnosť, dve najbežnejšie formy podnikania, kedy je ktorá forma výhodnejšia a prečo. Čítajte ďalej.

PR článok

Ako rýchlo a jednoducho založiť alebo zrušiť s.r.o.

Zakladanie alebo zrušenie spoločnosti s ručením obmedzeným („s.r.o.“) je administratívne a časovo náročný úkon. Preto je veľmi výhodné využiť služieb špecializovaných odborných firiem, ktoré sú schopné za určitú cenu všetko vybaviť za pár pracovných dní. Čítajte ďalej.

PR článok

Organizačná zložka zahraničnej osoby

Čo je to organizačná zložka zahraničnej osoby, kedy sa zakladá a aké má výhody v porovnaní so založením novej obchodnej spoločnosti v novej krajine pôsobenia. Čítajte ďalej.

Čo je DPH (daň z pridanej hodnoty)

Základné pojmy dane z pridanej hodnoty, aktuálne sadzby DPH, príklady výpočtu DPH, vlastná daňová povinnosť a nadmerný odpočet, služby oslobodené od DPH. Čítajte ďalej.

Výhody a nevýhody platenia DPH (príklady)

Kedy je výhodné byť platiteľom DPH (dane z pridanej hodnoty) a kedy neplatiteľom DPH. Praktické príklady na vysvetlenie princípu fungovania DPH. Čítajte ďalej.

Zdieľajte článok, stránku na sociálnych sieťach

zdielat facebook linkedin pinterest twitter blogger enlace oblúbené

Podnikanie, Dane, DPH

Obchodovanie CFD kurzy online

Obchodovanie s Plus500 je vhodné pre skúsených obchodníkov, nie začiatočníkov.
Upozornenie: Uvedené kurzy a informácie sú pravidelne aktualizované a kontrolované, majú informatívny charakter a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií portál kurzy-online.sk neručí. Ak ste našli chybné informácie prosím napíšte nám.

Podmienky inzercie, reklamy, PR články a akcie na kurzy-online.sk
TOPlist TOPlist