ČNB v súlade s očakávaniami znížila repo sadzbu na 5,25 %. Ďalšie posuny budú asi o klasických 25 bodov

ČNB v súlade s … 3. máj 2024 11:10   Kurzy mien   Česká spořitelna

Banková rada ČNB v súlade s očakávaniami znížila repo sadzbu na 5,25 %. ČNB zároveň posunula očakávanú trajektóriu sadzieb smerom nahor, k našej prognóze. Na koniec tohto roka prognóza ČNB predpokladá repo sadzbu na úrovni približne 4 %. Výhľad ČNB pre HDP, resp. infláciu je tiež blízko našej prognózy. Jirka píše: „Na najbližšie zasadnutie ČNB komunikuje, že bude vychádzať z nových prichádzajúcich údajov a zostane veľmi opatrná. To je mierny posun oproti minulosti a podľa nášho názoru môže znamenať „prepnutie“ na štandardné pohyby (znižovanie) sadzieb o 25 bázických bodov. Neutrálna sadzba zostáva na úrovni 3 %. Časť Rady guvernérov ju teraz vidí o niečo vyššie, ale v základných scenároch prognózy sa meniť nebude.“

V júni očakávame ďalšie zníženie sadzieb, ale o 25 bodov a na konci roka o 4 %. Koruna posilnila pod hranicu 25 CZK/EUR.

David Navrátil

 

Zdroj: Česká spořitelna, prevzaté zo spravodajstva Kurzy.cz

Zdieľajte správu na sociálnych sieťach

zdielat facebook linkedin pinterest twitter blogger enlace oblúbené


Kurzy mien

Zobraziť / Skryť numerickú kalkulačku

Obchodovanie CFD kurzy online FOREX

Obchodovanie s Plus500 je vhodné pre skúsených obchodníkov, nie začiatočníkov.
Upozornenie: Uvedené kurzy a informácie sú pravidelne aktualizované a kontrolované, majú informatívny charakter a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií portál kurzy-online.sk neručí. Čítaj: Vylúčenie zodpovednosti. Ak ste našli chybné informácie prosím napíšte nám.

Podmienky inzercie, reklamy, PR články a akcie na kurzy-online.sk
TOPlist TOPlist