Libra získava podporu pre Wall Street je to najlepšia stávka na rok 2020

Libra získava podporu pre ... 21. november 2019 14:44   Kurzy mien   Patria Finance

Wall Street vybrala libru ako najlepšiu stávku na menu na rok 2020, a to na základe možnej výhry úradujúcich konzervatívcov vo voľbách budúci mesiac. To by mohlo vyriešiť patovú situáciu okolo brexitu a rozpustiť neistotu.

Do konca roku 2020 stúpne libra na páre s dolárom o takmer 8% na 1,39, tj. Na najvyššiu úroveň za posledných 18 mesiacov, predikuje Bank of America Merrill Lynch. Táto predpoveď stojí na tom, že konzervatívci získajú vo voľbách 12. decembra úplnú väčšinu a odstráni niektoré neistoty ohľadom brexitu, vďaka ktorým je libra "výrazne podhodnotená".

Mena Veľkej Británie mala v druhej polovici tohto roka na páre s americkým dolárom najlepší výkon a obchodníci znižujú svoje očakávania, že by Veľká Británia odišla z Európskej únie bez dohody. Konzervatívci na čele s premiérom Borisom Johnsonom drží vo väčšine volebných prieskumov predné priečky. Ich cieľom je získať volebné väčšinu, pretlačiť svoju dohodu o brexitu skrze parlament a vystúpiť z bloku do termínu 31. januára.

"Zúrivosť tohto kroku svedčí o tom, že by trh nerád prepásol možný začiatok zmysluplného zhodnotenia na šterlingov," napísali stratégovia z Bank of America vedenie Johnom Shinom. "S odstránením neistoty by sa pár libra-dolár mal pohybovať smerom k 1,40 USD." Šterlingov sa v stredu obchodoval okolo 1,29 za USD po tom, čo od konca septembra pridal  5% za dolár.

Ostatné veľké americké banky tiež vsádzajú na libru. Morgan Stanley drží ako jeden z 10 najvýznamnejších obchodov roku 2020 v prvom štvrťroku odporúča túto menu proti doláru kúpiť s cieľom 1,40 USD. Do polovice roka odhaduje JPMorgan Chase & Co. hladinu 1,33 USD, zatiaľ čo Goldman Sachs Group počíta v najbližších mesiacoch s 1,35 USD, pokiaľ konzervatívci získajú väčšinu a s brexitem pohnú.

Nie je to prvýkrát, čo je libra podľa Bank of America jedným z najpresvedčivejších obchodov roka. Na konci roku 2017 bola tiež medzi niekoľkými odporúčaniami Merrill Lynch. Namiesto toho ale klesla voči doláru takmer o 6%.

Utorkovú televíznu debatu medzi Johnsonom, ktorý hovorí o tom, že vďaka jeho dohode o brexite "uvoľní potenciál" Veľkej Británie, a lídrom labouristov Jeremym Corbyn vyhodnotili diváci remízou, čo prílišný pokrok nenaznačuje. Podľa väčšiny prieskumov vedú konzervatívci dvojciferným číslom, hoci podobné čísla pred poslednými voľbami v roku 2017 nedokázali predpovedať popularitu Corbyna, ktorý zbavil konzervatívcov parlamentnej väčšiny.

Zdroj: Bloomberg

 

Zdroj: Patria Finance, prevzaté zo spravodajstva Kurzy.cz

Zdieľajte správu na sociálnych sieťachKurzy mien

Zobraziť / Skryť numerickú kalkulačku

Obchodovanie CFD kurzy online FOREX

Obchodovanie s Plus500 je vhodné pre skúsených obchodníkov, nie začiatočníkov.
Upozornenie: Uvedené kurzy a informácie sú pravidelne aktualizované a kontrolované, majú informatívny charakter a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií portál kurzy-online.sk neručí.

Podmienky inzercie, reklamy, PR články a akcie na kurzy-online.sk
TOPlist TOPlist