Trh počíta s poklesom kurzov USD do konca roka o 50 bodov a EUR o 75 bodov.

Trh počíta s poklesom … 16. máj 2024 12:07   Kurzy mien   Česká spořitelna


Medziročná inflácia CPI v USA zostala v apríli v súlade s očakávaniami na úrovni 3,4 %, jadrová na úrovni 3,6 %. A maloobchodné tržby sa v apríli medzimesačne nezmenili. Trh očakáva prvé zníženie sadzieb Fedu v novembri a zníženie sadzieb na konci roka na 4,75 % až 5 % (alebo -50 bodov v tomto roku).

Šéf francúzskej centrálnej banky potvrdil, že zníženie sadzieb ECB v júni je veľmi pravdepodobné. V prípade ECB sa v tomto roku očakáva zníženie sadzieb o 75 bodov na 3,25. Pre porovnanie, ČNB by podľa našej prognózy mala skončiť na úrovni 4 %.

Eurostat medzitým oznámil, že ekonomika EMÚ v 1. štvrťroku vzrástla o 0,3 % q/q a 0,6 % r/r. Zlé čísla v priemyselnom sektore, keďže EMÚ ako celok v marci klesla o 1 % (r/r). K rastu by mala prispieť skutočnosť, že úverové štandardy sa v EMÚ prestali sprísňovať a namiesto toho sa začali mierne uvoľňovať. Vzhľadom na to, že približne 80 % financovania podnikov v EMÚ sa uskutočňuje prostredníctvom úverov, ide o dôležitý ukazovateľ. Obrázok ukazuje, že EMÚ sa dostala z recesie, zatiaľ čo USA prechádzajú spomalením

David Navrátil

Zdroj: Česká spořitelna, prevzaté zo spravodajstva Kurzy.cz

Zdieľajte správu na sociálnych sieťach

zdielat facebook linkedin pinterest twitter blogger enlace oblúbené


Kurzy mien

Zobraziť / Skryť numerickú kalkulačku

Obchodovanie CFD kurzy online FOREX

Obchodovanie s Plus500 je vhodné pre skúsených obchodníkov, nie začiatočníkov.
Upozornenie: Uvedené kurzy a informácie sú pravidelne aktualizované a kontrolované, majú informatívny charakter a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií portál kurzy-online.sk neručí. Čítaj: Vylúčenie zodpovednosti. Ak ste našli chybné informácie prosím napíšte nám.

Podmienky inzercie, reklamy, PR články a akcie na kurzy-online.sk
TOPlist TOPlist