Zlato sa dostáva najnižšie od 3. decembra

Zlato sa dostáva najnižšie ... 14. december 2021 17:30   Komodity   X-Trade Brokers

Drahé kovy pod tlakom, zlato kleslo o viac ako 1 %, striebro kleslo o viac ako 2,5 %

Poobede môžeme na trhu drahých kovov pozorovať jasný výpredaj, ktorý sa zrýchlil po zverejnení inflácie PPI z USA. Zlato stráca rovnako ako ostatné drahé kovy (striebro, platina a paládium).

Trh so zlatom v minulosti negatívne reagoval na správy o uťahovaní, takže prípadné zrýchlenie tohto procesu môže spôsobiť ďalší tlak na zlato. Napriek tomu je možné, že mnohí investori sa môžu rozhodnúť uzavrieť krátke pozície, keďže toto riziko sa naplní na zajtrajšom zasadnutí Fedu, najmä keď sa zlato blíži k dôležitej podpore v podobe spodnej hranice krátkodobej konsolidačnej zóny.

Z technického hľadiska sa cene zlata podarilo preraziť pod minimá z 10. decembra, čo predstavuje riziko, že pohyb smerom nadol sa môže zrýchliť smerom k minimám zo začiatku mesiaca – okolo úrovne 1762 USD. Momentálne sa zdá, že iba návrat nad úroveň 1770,5 USD by mohol viesť ku korekcii smerom nahor.

 

Zlato pod predajným tlakom, obchoduje sa pod hladinou 1770 USD, interval H1. Zdroj: xStation5

Zdroj: X-Trade Brokers, prevzaté zo spravodajstva Kurzy.cz

Zdieľajte správu na sociálnych sieťach

zdielat facebook linkedin pinterest twitter blogger enlace oblúbené


Komodity

Obchodovanie CFD kurzy online komodity

Obchodovanie s Plus500 je vhodné pre skúsených obchodníkov, nie začiatočníkov.
Upozornenie: Uvedené kurzy a informácie sú pravidelne aktualizované a kontrolované, majú informatívny charakter a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií portál kurzy-online.sk neručí. Ak ste našli chybné informácie prosím napíšte nám.

Podmienky inzercie, reklamy, PR články a akcie na kurzy-online.sk
TOPlist TOPlist