Poľský zlotý najslabší od roku 2009 (Komentár)

Poľský zlotý najslabší od ... 25. marec 2021 19:19   Kurzy mien   Komerční banka

Dnešné obchodovanie na finančných trhoch sa nieslo v pokojnejšom duchu. Hlavné dáta tohto týždňa už bola zverejnená a hlavné politické udalosti dnešného dňa spadajú až do popoludňajších hodín amerického obchodovania. Avšak do miernych strát akciovým trhom pomohol plánovaný prejav guvernéra americkej centrálnej banky, ktorý povedal, že za zlepšujúcimi sa očakávaniami stojí najmä tamojšie fiškálny balíček a priebeh vakcinácie. Investori však pravdepodobne videli väčšiu silu v samotnej americkej ekonomike. Európske trhy uzatvárajú v miernych stratách a podobný obrázok je vidieť aj na druhej strane Atlantiku. Americký dolár opäť znásobil svoje zisky voči euru a dostal sa na najsilnejšie úrovne od začiatku novembra.


Regiónu však vládla skôr domáce témy. Maďarský forint si zhodne s českou korunou pripísal len mierne zisky, zatiaľ čo poľský zlotý sa dostal na najslabšie úrovne od roku 2009. Dôvodom je zhoršujúca sa pandemická situácia v spojitosti s blížiacim sa rozhodnutím tamojšieho ústavného súdu vo veci cudzomenových hypoték. To je naplánované na 13. apríla. Dovtedy tak možno predpokladať vyššiu volatilitu, však

nepredpokladáme, že by akékoľvek rozhodnutie malo mať dlhodobý vplyv na tamojšie bankový sektor, ktorého sa finančné trhy obávajú. Aj naďalej tak očakávame, že sa poľský zlotý vráti k silnejším hodnotám. Koruna sa počas dneška spamätávala z vyššej volatility posledných dvoch dní a v závere obchodovania sa postupne vracia k úrovni 26,20 za euro. Vyššie úrokové sadzby na trhu a pretrvávajúce optimizmus na finančných trhoch by podľa nás mali korunu aj naďalej podporovať k silnejším hodnotám. Na druhú stranu vidíme krátkodobé riziko v posilňujúcim americkom dolára voči euru, ktorý nehrá do kariet celému regiónu.

Autor: František Táborský

Zdroj: Komerční banka, prevzaté zo spravodajstva Kurzy.cz

Zdieľajte správu na sociálnych sieťachNajnovšie správy

pi 9.4. Zlato testuje kľúčovú rezistenciu   X-Trade Brokers
ut 6.4. Graf dňa - USDCHF (06.04.2021)   X-Trade Brokers
ut 30.3. Graf dňa - USDTRY (30.03.2021)   X-Trade Brokers
so 27.3. Pšenica na 3-mesačných minimách??   X-Trade Brokers
št 25.3. Poľský zlotý najslabší od roku 2009 (Komentár)   Komerční banka
pi 19.3. Graf dňa - GOLD (18.03.2021)   X-Trade Brokers
ut 16.3. Koruna sa ďalej drží hranice 26,20 EUR / CZK   ČSOB-Dealing
ut 16.3. Paládium vyskočilo o 5 %   X-Trade Brokers
po 8.3. Zlato testuje kľúčový support?   X-Trade Brokers
st 3.3. Koruna sa ďalej drží na slabších úrovniach   ČSOB-Dealing
všetky správy

Kurzy mien

Zobraziť / Skryť numerickú kalkulačku

Obchodovanie CFD kurzy online FOREX

Obchodovanie s Plus500 je vhodné pre skúsených obchodníkov, nie začiatočníkov.
Upozornenie: Uvedené kurzy a informácie sú pravidelne aktualizované a kontrolované, majú informatívny charakter a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií portál kurzy-online.sk neručí.

Podmienky inzercie, reklamy, PR články a akcie na kurzy-online.sk
TOPlist TOPlist